Apple prezenton modelin e ri të iPhone (video)

Mbas shumë muejve pritje dhe thashetheme, ma në fund Apple ka prezentue iPhonin e saj ma të ri, Iphone X, së bashku me dy modelet tjera, 8 dhe 8 Plus.

iPhone X ka ekran të plotë, teknologji për hapje përmes ftyrës Face ID dhe butoni kryesor nuk asht ma fizik, por i integruem në ekran.

Çmimi i këtij modeli ka me qenë ma i nalti ndonjiherë për iPhone, 1000 dollarë.

Shperndaje në: