Buzë të plota si të Angelina Jolie, vetëm me këtë trick 5 minutësh

Shumica e çikave të reja dëshirojnë me pasë buzë të mrekullueshme si Angelina Jolie dhe Kylie Jenner. Ata përdorin metoda nga ma të ndryshme për m’i ba ato të duken si të tynet, por disa janë të rrezikshme.

Qe nji lajm i mirë! Ju nuk kini nevojë të provoni trick’at e rrezikshme ose të shpenzoni pare për nji kirurgji plastike që të kini buzë të përsosuna. Në këtë artikull, na kemi me ju mësue nji mënyrë krejtësisht natyrale për m’i ba buzët mbrenda 5 minutash të duken me formë dhe të plota. Ajo që ju duhet asht pak vazelinë dhe kanellë.

Procedura asht shumë e thjeshtë. Përzini pak vazelinë me kanellë derisa të bani nji pastë homogjene. Aplikoni pak nga kjo përziemje në buzë. Ajo ka me veprue në vetëm 60 sekonda, tue fry buzët dhe tue i ba ato të duken të konturueme.

Fshini me nji pecetë dhe aplikoni buzëkuqin e preferuem. Nji trick që zgjat vetëm 5 minuta dhe që mundeni me përdorë sa herë të dëshironi për m’u dukë thjesht perfekte.

Shperndaje në: