Del në treg nji lloj i ri i Samsung, nuk ban shtrejtë!

Kompania Samsung ka hedhë në treg smartphone’n e saj ma të ri Galaxy J Max, i cili kushton veç 200 dollarë.

Samsung Galaxy J Max, vjen me nji procesor quad-core 1.5GHz, dhe me nji ekran 7-inch.

Parametrat e telefonit janë 186.9 × 108,8 × 8.7mm, 1.5GB RAM dhe 16GB memorie të mbrendshme.

Nji veçori tjetër e telefonit asht bateria, e cila asht 4,000mAh.

Samsung Galaxy J Max vjen me kamerë të mbasme 8MP, ndërsa kamera e përparme asht 2MP. Sistemi operativ i telefonit asht Android 5.1 Lollipop.