Ford me Fiesta te re

Ford prezenton modelin ma të ri Fiesta ST200, me benzin-motor, turbo 1.6-litra me katërcilindra, i cili në mënyrë softwerike asht modifikue me zhvillue performanca më të mira.

Modeli i ri i Fordit tashma asht në gjendje me prodhue deri në 200 kuaj fuqi dhe 290 Nm momente maksimale rrotulluese, derisa ky kerr deri në 100 km/h përshpejton për 6.7 sekonda, kurse shpejtësine maksimale e ka 230 km/h.

Ford Fiesta ST200 fillon me u shite në muejin Qershor, kur e marrim vesh edhe sa e ka çmimin.