Foto: Del n’shitje Samsung Galaxy Note7, i mahnitshëm!

Kompania e Koresë së Jugut – Samsung ka njoftue këtë të Premte përmes nji deklarate për shtyp daljen në treg të Samsung Galaxy Note7. Po ashtu, Samsung ka zbulue edhe listën e vendeve ku Samsung Galaxy Note7 ka dal zyrtarisht në shitje.

Lista përfshin SHBA’të, Kanadanë, Meksikën, Puerto Ricon, Australinë, Zelandën e Re, Singaporin, Tajvanin, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Korenë.

Sa i përket Europës, Galaxy Note7 është vendosë që të del zyrtarisht me 2 Shtator, përveç shteteve Belgjikë, Holandë, Luksemburg dhe Ukrainë – ku publikimi asht shty.

Screenshot_15-6 Screenshot_16-5 Screenshot_18-3 Screenshot_19-1 Screenshot_20-1 Screenshot_21-1