iPhone 7, qe kur del n’treg

1-iphone 7

Apple duket se tashma ka gati edhe modelin ma të ri të telefonit, iPhone 7 i cili pritet të dalë në treg gjatë muejit Shtator.

Ndërsa në lidhje me versionin tjetër të Iphone 7 në versionin Plus dhe Pro, mësohet se do të jetë gati për në treg vitin tjetër.

Iphone 7 pro do të jetë versioni i ri dhe ma i kompletuem i serive të këtij smartphone.

Kështu, do të jetë ma i gjanë, me ekran shumëngjyrësh dhe i rifreskuem në të gjitha komponentët e tjera, tue e ba kështu si Iphone’in ma të shpejtë, që kursen baterinë dhe me pamje të mrekullueshme që kemi pa deri më tash.

Ky telefon do të nxirret në shtije në vitin 2017, ndërkaq Iphone 7 dhe 7 plus do të dalin në treg në Shtator të këtij viti.

 

2-iphone

 

3-iphone7