Kështu doket bazeni në katin e 26 me pamje rrënqethëse

Nji ndërtesë në Iowa të SHBA me nji bazen në katin e 26, i cilii të ofron pamje rrëqethëse me nji panel xhami në bazë të saj, ka tërheqë vëmendjen e të gjithë arkitektëve.

Plani për projektin 85 milionë dollarësh u publikue të Premten, nga dizajnuesi Justin Doyle, i cili e cilëson krijimin e tij si nji “ikonë”.

Bazeni 50 metra katrorë ka me kushtue 91 mijë paund dhe anash ka me i pasë 10 shtresa xham laminant si dhe nji dritare të vogël për m’i ofrue notarëve nji pamje nga poshtë.