Këto janë klubet e natës ku mundeni me festue Pamvarësinë (foto)

Kryeqyteti i Prishtinës njihet për jetën ma të mirë të natës.

Me klubet dhe kafitëritë ma të mira, Prishtina asht shndërrue në destinacionin e preferuem për të rijtë.

Me rastin e festës së Pamvarsisë së Kosovës, në qytetin e Prishtinës keni me mundësi me kalue nji natë festive me organizimet e klubeve dhe kafiterive, të cilët kanë sjellë DJ dhe kangëtare të njoftuna, shkruen gazetametro.net

ZONE CLUB

1

Në Zone Club do të jenë të pranishëm katër Hip Hop Dj’ët më të mirë në vend. DJ Floë, Dj Banz, DJ PM dhe Gamblemania.  9 vjetori i pavarësisë së Kosovës do të festohet më muzikë shqip me hitet më të mira të historisë shqiptare.

ROOFTOP

rooftop

Nata e Pavarsisë në Roftop do të festohet më DJ Dagz dhe Freaky Boy. Më një pamje spektakularë të Prishitinës , Rooftop ju ofron një natë të paharruar deri në orët e vona e mëngjesit. ROOFTOP gjendet në katin e fundit të Hotelit Grand, në qendër të Prishtinës.

MORENA BAR

morenaa-bar

Një ndër lokalet më të mira në vend, Morena Bar, për natën e pavarsisë ju mundëson të kënaqeni nën tingujt e muzikës live. Këngëtarja e njohur nga Shqiëria, Mariza Ikonomi, do të përkujdeset që ju të shijoni këtë natë festive deri në maximum.

HAMAM JAZZ BAR

minatori

Në Barin më të bukur në qytet, e sidomos për muzikë Live , do të jenë të pranishëm grupi shumë i dashur për ju, MINATORI. Në një ambient të këndshëm dhe me hitet e njohura të tyre, mundë të kaloni një natë feste të shkëlqyer.

BAMBOO MARIGONA

bambooo

Lokali më i frekuentuar BAMBOO, gjithmonë di si ti argëtoj klientët e tij. Kësaj rradhe, jo në Bamboon në qendër të Prishtinës, mirëpo në lokalin tjetër në lagjen Marigona, do të keni mundësi të kaloni festën e Pavarsisë. Për kënaqësinë e juaj do të këndojnë , Denik Prizreni dhe Artan Rexhepi.

DUPLEX CLUB

duplexx

Ferizaj: 

Pavrësia do e shndërroj qytetin në festë. Si njëri nga vendet më të mëdha ku mblidhen artistët, në këtë qytet do të ketë tri mbrëmje të paharrueshme me muzikë nga këngëtarët tanë më ‘in’ në disa nga klubet më të frekuentuara në Kosovë.

I njohur si klubi i natës me një infrastrukturë të përkryer dhe më i frekuentuari gjatë vitit, këtë festë e vazhdon traditën prapë me artistë tanë, duke ftuar të gjithë të vijnë e ta festojnë 9 vjetorin e Pavarësisë.

“Diamonds Club”,

16788226_1376039405790599_1392041441_n

Në “Diamonds Club” do të përformojnë  këngëtarët:  Lumi B, Vig Popa, dhe Labinot Tahiri. Ky klub i natës gjendet në rrugën “Rexhep Bislimi” në qytetin e Ferizajt

COCO CLUB

16780589_1376039409123932_1257636875_n

Ndërsa në “Coco Club” poashtu mjaft i vizituar dhe i kërkuar, do të performojnë këngëtarët: Gjiko, Yllka Kuqi dhe Gena. Coco gjendet në rrugën “Liman Rekaj” Ferizaj.

DREAM CLUB

Dhe, në “Dream Club” në skenë do të jenë Baboo Darabuka, Eva dhe Fibi. Dream gjendet në rrugën “Dëshmorët e Kombit”

Përderisa edhe në kafiterit në qendër do të ketë muzikë të lehtë, dhe DJ.

16808815_1376039412457265_1926749795_n

PEJA:

Edhe në qytetin e bukur të Pejës do te ketë evente të ndryshme

FABRICK 

16830193_232434820559746_737720785_n

Nadi do jetë ne nje nder lokalet me të reja dhe me të frekuentura për momentin “Fabrick”, lokali gjindet afër shkollës fillore “Lidhja e Prizrenit” dhe parasheh një mbremje të paharruar për adhuruesit e muzikës së tij.

GRESA PUB

16830369_232436230559605_1645997623_n

Reperi i ri dhe shumë i degjuar për momentin, Buta, bashkë me DJ Kollink do të jenë pjese e festës se pavaresisë në lokalin “Gresa Pub” i cili gjindet ne fillim të sheshit te qytetit të Pejës dhe ne rrugen drejt shkollës së artit.

MY CODE CLUB 

16787906_232434810559747_1294649901_n

Dj Flow do jetë gjithashtu pjesë e festës në Peje në lokalin “My code club”, lokal i cili bëri për vete shumë qytetar duke i argëtuar me emrat me të mire të estradës sonë, lokali ndodhet afër peja city-t.

Lokali ‘ALL IN ‘

16809770_232434817226413_2124452785_n

Elita 5 do jete ne Pejë përball libarise Dukagjini ne lokalin “All In”, padyshim që grupi i njohur nga Tetova do u ofroj nje natë te paharrueshme të pranishmëve për nder të 17 shkurtit.

SPACE CLUB

Lokali “Space Club” ne Peje i cili njihet si më i frekuentuari ne këtë qytet nuk do jete pjese e festes ne kete dite. Lokali ne fjale nuk ka asnje mysafir per te argetuar qytetaret e Pejes.

Prizren:

GOLD POOL CLUB 

gold-pool

Në Prizren performojnë Morena Taraku dhe Afrim Muçiçi. Gold Pool Club.