Këto janë pllazhat ma të shtrejta në botë

“Kristiansand Beach” në Vest-Agder të Norvegjisë, asht pllazha ma e shtrejt dhe për nji ditë kini me shpenzue së paku 51.82 funte.

Sigurisht se pllazhet ma të bukura janë ma të shtrejta.

“Telegraph.co.uk” ka ba nji renditje me 20 pllazhet ma të shtrejta në botë.

Kjo renditje asht ba në bazë të çmimeve nga uji, i birrave, akulloreve dhe drekës.

 

20 pllazhat ma të shtrejta në botë:

Kristiansand Beach, Vest-Agder, Norvegji – £51.82

Huk Beach, Oslo, Norvegji – £49.67

Solastranda, Rogaland, Norvegji – £48.37

Mareto Plage Publique, Moorea, French Polynesia – 47.08

La Plage de Maui, Tahiti, French Polynesia – £46.85

Åkrasanden, Rogaland, Norvegji – £46.49

Hamresanden, Vest-Agder, Norvegji – £45.82

Ribersborg Beach, Skåne, Suedi – £44.37

Anse Vata, Noumea, Neë Caledonia – £44.22

Anse Georgette, Praslin, Seychelles – £42.79

Anse Soleil Beach, Seychelles – £42.73

Dueodde Beach, Bornholm, Danimarkë – £42.25

Böda Sand, Kalmar, Suedi – £42.11

Læsø Beach, Danimarkë – £42.10

Beau Vallon, Mahe, Seychelles – £41.91

Blåvand Beach, Danimarkë – £41.90

Poe Beach, Neë Caledonia – £41.59

Tylösand Beach, Halland, Suedi – £41.52

Rømø Beach, Danimarkë – £41.46

Båstad Beach, Skåne, Suedi – £41.41

Shperndaje në: