‘Kismet’, jahti 200 milionësh i miliarderit pakistanez, ju len pa mend (foto)

Jahti që kqyrni në fotogalerinë e maposhtme i përket miliarderit pakistano-amerikan Shahid Khan.

Ai u ndërtue me porosi të tij në vitin 2014 dhe kushtoi 200 milionë dollarë. Jahti i quejtun “Kismet” asht 97 metra i gjatë, ka 6 kabina dhe mundet me i pritë 12 të ftuem.

Në jahtin super luksoz të ndërtuem nga kompania Lurssen thuejse nuk mungon asgja.