Kjo asht femna e parë që arrin 100 milionë ndjekës në Instagram

Asht Selena Gomez mbretnesha e re e Instagramit.

Kangëtarja dhe aktorja amerikane, ka qenë e para që ka thye “murin” e 100 milionë ndjekësve.

selena

Në vend të dytë të renditjes, asht mikesha e saj, Taylor Swift, e cila ka ndalue “vetëm” në 91.4 milionë fansa, e ndjekun në distancë nga Beyonce (85.3 milionë).

Në vend të katërt nuk kishte si të mungonte Kim Kardashian, e cila pamvarësisht nga fotot seksi, ka qëndrue jashtë podit, së bashku me 83.6 milionë ndjekës.