Kqyreni ‘bishën’ Mercedes-AMG

Versioni ma i fuqishëm i Mercedes-AMG GT asht shumë afër debutimit.

Rreth nji javë para debutimit, Mercedes-Benzi ka konfirmue se kerri ka me u quejtë GT R dhe ka me u publikue me 24 Qershor në Goodwood Festival of Speed 2016.

Përpos konfirmimit, Mercedes-AMG ka lëshue edhe disa promo plus nji video që i referohet kerrit si “Bisha”.