Ky asht detaji ma i ri për Galaxy S8

Simbas raportimeve të fundit, Samsungu po mendon që me telefonin e ardhshëm Galaxy S8 me sjellë edhe veçorinë për ndjeshmëni në presion në ekran.

Teknologjia detekton sa shumë përdoruesi shtyp ekranin dhe në bazë të forcës së presionit vendos funksione të ndryshme.

Kjo asht e ngjashme me Apple 3D Touch që gjendet te iPhonet e ri.

Telefonat e parë, të cilët erdhën me këtë teknologji janë Huawei Mate S dhe iPhone 6s dhe 6s Plus.