Me këtë super-jaht miliarderi rus pushton Londren!

Dheta mija anije kanë kalue përmes Tower Bridge që kur ajo u hap për herë të parë përpara 120 vjetësh, por pak prej tyne e kanë tërheq kaq shumë vëmendjen sa ky super-jaht anti-bombë me vlerë 270 milionë euro.

‘Motor Yacht A’ i bardhë që asht pronë e miliarderit rus Andrey Melnichenko, i cili njhet si ‘King of Bling’, u pa të lundërtonte mbi Lumin Tamis të Londrës në nji të Shtunë mbasdite të vranët dhe me erë.

Jahti gjigand, i cili asht nji prej 25 super-jahteve ma të mëdha në botë, ka 3 pishina, njana prej së cilave me dysheme xhami, kabina lluksoze si dhe nji dizajn të pazakontë që doket së nji lëvozghë nga fillimi në fund.

Dhe anija e cila u hodh në det tetë vjet ma parë dhe që në Prill u mesue se asht nxjerrë perseri në shitje, ka pague mbi 2,000 sterlina për me kalue në zonën e Londrës ku ndodhej.

 

2-jahti

 

3-jahti

 

3-jahti

 

4-jahti

 

5-jahti

 

7-jahti

 

8-jahti

 

9-jahtii

 

10-jahti

 

11-jahti

 

12-jahti