Mercedes-AMG GLC43 prezentohet në “New York Auto Show 2016”

I parapame me dalë në shitje ma vonë gjatë vitit, Mercedes-AMG GLC43 e ka pushtue panairin “New York Auto Show 2016”.

Modeli i ri gjerman ka supermotor 3.0-litërsh V6 me 362 kuajfuqi.

Ai ka marsh automatik me nandë shpejtësi dhe përshpejtimin prej 0 në 100 kilometra për orë e arrin për 4.8 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale asht 250 km/orë.

mercedes