Mercedes Benz sjell yacht’in madhështor!

1-jahjti

Nëse keni qënë tue lundru përgjatë gjinit Saint-Jean-Cap-Ferrat në Rivierën Franceze, atëherë me siguri mund të keni pa nji jaht luksoz që doket si nji kryqzëzim midis nji varke dhe nji makine.
Ky dizajnim i veçantë asht bastisja e parë e Mercedez-Benz në botën e yacht, dhe do të prodhohen vetëm 10 të tilla.

Mjeti lundrues i parë lundrues nën emnin e Mercdes-Benz Style, Arrow 420 Granturismon asht 14 metra i gjatë dhe kushton 1.2 milion paund.
Superyachti i cili quhet “Silver Arrow of the Seas”, simbas MBY.com frymëzu nga kerret e garave të kompanisë të vitit 1930, përfaqëson “luks, stil dhe kënaqësi”.

Planet për dizajn u zbuluen që në vitit 2012 në Shfaqjen e Yacht’eve ne  Monaco dhe debutimi zyrtar pritet të bahet në pranverë të këtij viti.

 

2-jahti

 

3-jahti

 

4-jahti