Qe 4 mënyra për seks, që partneri mos me dëshirue kurrë nji tjetër (foto +18)

Mësoni këto mënyra të Lindjes me ba dashni dhe josheni partnerin tuej në atë mënyrë që, kurrë mos me dëshirue ndonji tjetër.

Po qe se i zotnoni këto katër mënyra dominuese të seksit, ju keni me u ba mbretneshë e vërtetë e seksit:

Jen-mo

Jen-mo asht pika midis fshikëzës dhe anusit, ndërsa partneri juej ka me ndie egzaltim të plotë kur me tre gishta shtrëngoni pikën. Nëse shtrëngoni atë pikë para se me ejakulue, ai ka me përjetue orgazëm pa ejakulim. Arsyeja shpirtnore asht ruejtja e energjisë jetësore, ndërkaq arsyeja praktike asht ajo që ai, ende ka me qenë në gjendje ereksioni.

Masazhi me gishta

Kjo metodë tantrike asht fokusue në masazhin e penisit me vaj bademi, e cila mundet me zgjatë edhe deri në nji orë. Masazhin filloni nga rraja e penisit dhe ngadalë vazhdoni drejt testikujve, para se t’i vajosni të dy duert dhe të filloni masazhin me gishtat e dy duerve.

Watsu

Trupin e partnerit mbani në ujë dhe bani masazh, shtrine dhe tërhekeni. Me atë mënyrë shtrëngohen pikat erotike me akupresurë. Ky njikohësisht asht edhe ushtrim i besimit, i cili nën ujë bahet i mbushun me energji seksuale kur të uleni mbas tij dhe t’i bani masazh në shpinë. Mandej, ai ju merr në duer në kadë, në atë mënyrë që dora e tij shtrihet thellë nën vithet tueja derisa ju fut në ujë.

Karezza

Gjatë seksit, kur partneri për herë të parë penetron, të dy plotësisht qetësoheni dhe lejoni akcionin vetëm të muskujve të komblikut. Mos u lodhni, thjesht përpiquni sa mundeni me ndejt pa lëvizë, ndërkohë puthuni në mënyrë që afshi dashunor të mos dobësohet./Mapo

seksiii

Shperndaje në: