Qe kur ka me dale në treg Active Galaxy S7

Samsung ka publikue detajet e versionit Active të Galaxy S7.

Telefoni ka me pase ekranin 5.1-inç QHD Super AMOLED, procesor Snapdragon 820, 4GB RAM, 32GB hapësinë të mbrendshme dhe sistem operativ Android 6.0 Marshmallow.

Gjithashtu pritet që me pase bateri të fuqishme 4000mAh, 1/3 ma shumë se modeli standard S7, ndërsa sa i takon kameres, telefoni ka me pase kamerë mbrapa 12MP, dhe 5MP për ‘selfie’ si te telefonat S7 dhe S7 edge.

S7 Active, që asht version rezistent ndaj ujit, asht 185 gramë i randë dhe 9.9 milimetra i hollë.

Ai pritet me u lansue me 10 Qershor.

samsung samsung1