Kur roboti e befason Putini’n, shihne reagimin e tij(foto)

Vladimir Putin ka qenë në nji shfaqje të pajisjeve teknologjike në Perm Krai të Rusisë, kur asht ndalue nga nji robot.

Presidenti 64-vjeçar, mbasi asht nderue prej tij i ka zgjat dorën dhe asht takue, shkruen Telegrafi.

ri im të takohem me ju”, ka thanë pajisja, në momentin që ka pa pronarin teksa fliste me Putinin.

Të pranishmit kanë mbet të befasuem, me reagimin e robotit që mundet me dallue fytyrat, rregullojë dokumentet dhe me folë në disa gjuhë të hueja.

Simbas krijuesve të tij, ai mundet me punue i pamvarun në sisteme të ndryshme institucionale dhe organizime ndërkombëtare.

 

Shperndaje në: