Qe si doket HTC 10. Kqyreni

htcc

HTC ka prezentue nji promo të modelit 10 nesër.

Përmes videos na do të shikojmë nji dizajn prej alumini që perban HTC 10, raporton GSMArena.

Ai shquhet për jetëgjatësinë e baterisë dhe kamerë të jashtëzakonshme.

Telefoni ka ekranin 5 inç Super LCD 5 në vend të AMOLED, ndërsa raportohet se do të ketë baterinë 3 mijë mAh.

HTC 10 ka procesor Snapdragon 820, 4 gigabajt RAM memorie dhe 32 gigabajt memorie të mbrendshme me mundësi zgjanimi, si dhe portin për USB Type-C.