Samsung prezenton Galaxy On8, njihuni me parametrat

Samsung ka prezentue smartfonin e ri, Galaxy On8.

Ky telefon vjen me nji ekran 5.5 inç HD – i cili asht nji smartfon i përsosun për konsumatorët që duen përziemje të stilit, transportueshmëni dhe performancë të fuqishme.

Përveç që asht i bukur në pamje, edhe performancat i ka mjaft të mira:

Sistemi operativ: Android 6.0 Marshmallow

Ekrani: 5.5-inç HD i plotë (1920 x 1080) sAMOLED

Procesori: 1.6GHz Octa-Core

RAM: 3 GB

Hapsinë e mbrendshme: 16GB me mundësi rritje deri në 128GB

Kamera e mbasme: 13MP AF | f1.9 | LED Flash

Front Kamera: 5MP | f1.9 | LED Flash

Përmasat: 151,7 x 76.0 x 7.8mm

Pesha: 169 g

Bateria: 3300mAh

Smartfoni ka dalë në Indi dhe çmimi i tij asht 240 dollarë. Vlen të theksohet se Galaxy On8 vjen në tri ngjyra: Të bardhë, ari dhe të zezë.