Shqiptari ma i pasun, keni m’u çuditë kush asht ky biznismen!

Pasunia e tij asht ma shumë se 3 miliardë dollarë, ndërsa numëron biznise të suksesshme në 39 shtete të botë.

Nazif Destani asht vllau i aktorit të njohun Blerim Destani.

Pasuria e tij i kalon 3 miliardë dollarë dhe ai konsiderohet si shqiptari ma i pasun në botë, shkruen mapo.al.

Nazifi nuk asht person publik, mbasi asht shumë i rezervuem me kamerat.

Megjitahtë ai ishte i pranishëm në festën e 20-vjetorit të emisionit ‘Opinion’ i moderuem nga Blendi Fevziu, përcjell albinfo.ch.

Baba i tij asht Lazim Destani dhe asht president i “Ecolog International”, që gjithashtu ka në pronësi klubin e futbollit Shkëndija nga Tetova.

Nazif Destani asht biznismen i suksesshëm, që numëron biznise të suksesshme në 39 shtete të botës.

Shperndaje në: