Trendi i ri: “Zbulohet” nji metodë për me zgjatë penisin (foto +18)

penis-666334

Para disa muejsh, nji meksikan me emnin Roberto Esquival Cabrera, pushtoi lajmet mbasi mendohet se ka penisin ma të gjatë në botë, rreth gjysë metri.

Ai ka refuzue me ba operacion për shkurtim penisi, edhe pse nuk ban seks.

Arsyeja se pse ai e ka penisin kaq të madh, ka lidhje me nji teknikë, të quejtun ‘jelqing’.

Gjithmonë e ma shumë mashkuj po e përdorin këtë teknikë, mbasi mendojnë se kanë me përfitue prej saj.

Vetë Roberto e praktikonte që kur ishte adoleshent.

Ai lidhte fasho rreth penisit me pesha të ndryshme.

Mandej bante ‘jelqing’.

Por, çka asht kjo praktikë?

Mashkujt e fërkojnë me forcë penisin në zgjatje njisoj si gjatë masturbimit.

Por ‘jelq’ bahet vetëm kur penisi nuk asht në ereksion.

Praktika bahet për 20 minuta në ditë.

Disa urologë thojnë se NUK ASHT E REKOMANDUESHME mbasi mundet me i damtue nervat e penisit dhe ma vonë sjell probleme me ereksionin.

Kjo praktikë e ban penisin ma të pandjeshëm, thojnë ata./Mapo

Shperndaje në: