Zbulohet arma sekrete e Vladimir Putin

Tensionet mes Rusisë dhe Perendimit doken të gatshme për me u ba edhe ma anmiqësore mbas zbulimit të armës ma të fundit sekrete të presidentit rus, Vladimir Putin.

Tanku robotik asht i pregaditun për misione të shpërthimit në zona të fatkeqësisë, sic asht Siria, por po ashtu mundet me u përdorë edhe në luftë nga ushtarët e Putinit.

Ajo mundet me u drejtue në mënyrë manuale, si dhe mundet me punue në terrene të vështira, siç asht bora apo rana. Mbrenda asaj gjenden disa kamera për ç’aktivizimin e bombave dhe sensorëve të rrezatimit në rast të ndonji shpërthimi bërthamor.

nintchdbpict000278541473_1477839021-4062047 nintchdbpict0002785414771_1477839021-3228234