E martë, 12 Dhjetor 2017

Shneta

A e dini se limoni i ngrimë asht ma i shnetshëm se kimioterapia?

Mënyra ma e mirë me konsumue limonë asht që të jenë të ngrimë dhe të hahen likurat e tyne. Mjafton që t'i lani mirë, mandej...

Edhe pse asht shkaktari i tretë i vdekjeve aktualisht, shumë pak po flitet për...

Kur flitet për shkaktarët kryesorë të vdekjeve në botë, ka shumë mundësi që mendja me ju shkue te kanceri dhe smundjet e zemrës. Këto janë...

Rrëfimi i kosovarit me AIDS – Ka me ju befasue qysh asht infektue me...

Mentori (emni i njoftun për redaksinë), asht 62-vjeçar. Ai asht nga qyteti i Pejës dhe tash e 21 vjet jeton me virusin HIV/AIDS. Në vitin...

Si të humbni peshë mbrenda 10 ditësh? (video)

Pini ujë! Uji asht shume i randesishem, kur bahet fjale me ra në peshë. Qysh duhemi me pi ujë me ra në peshë? Pini 250 ml...

Ky asht numri i personave të prekun nga fruthi në Kosovë

Smundja epidemike e fruthit këtë vit ka prekë afër 1 mijë persona në Kosovë. Për shtatë muej janë trajtue gjithsej 953 raste në Klinikën Infektive...

Kjo ka me ju befasue: Qe çka ju ndihmon me u dobësue

Kur flasim për ushqyemje në mënyrë të shnetshme, portokalli asht nji nga frutat ma të mira. Portokalli asht i pasun me kalcium, friba e vitaminë...

Kanceri s’asht asnjihere smundja e pare, qe çka ndodh para asaj: nji metode e...

Metoda kineze e nxjerrjes së gurëve të tamthit nga fshikëza e tamthit përmes zorrës së trashë asht e popullarizueme në Azi dhe besohet se...

Nji mënyrë e thjeshtë dhe e shpejtë me e ndalue dhimbjen e kresë

Migrena asht nji nga ato gjana që shumë lehtë munden me ta shkatërrue krejt ditën tande. Por kjo metodë duket se ka funksionuar për...

Qe çka ndodh me trupin në qoftë se hani 4 thelpij hudra çdo ditë

Ideja me hangër hudra mundet mos me ju entuziasmue aspak, sidomos kur sillni ndërmend erën e tyne karakteristike. Por, kur bahet fjalë për shneten duheni...

10 shejat paralajmëruese që tregojnë kancer në trup

Për diagnostifikim të kancerit pak njoftohemi se cilat janë simptomat, por megjithatë shejat e para munden me qenë tepër të vogla. Ma poshtë, mundeni me...

Rrokum.TV Live

Lajmet Qendrore

video

Lajmet Qendrore (11. 12. 2017)