A keni me qene gjalle mbas 5 vjete? Testi i gjakut ju kallxon

46968129

Nese jeni kurioz me dijte se a keni me qene gjale mbas 5 vjete – testi i gjakut ka me ju dhane pergjigjen.

Nji studim i ri thote se markerat e inflamacionit jane parashikues ma te mire sesa metodat e derisotme. Markerat e inflamacionit jane te lidhun me kancer, smundjet e zemres, pikat ne tru. Sa ma i madh inflamacioni qaq ma serioze smundja.

Nji ekip i studiuesve prej France dhe Britanie i kane tubu te dhanat e ma shume se 6500 burrave e grave mes viteve 1997 dhe 1999.

Ky studim u publikue ne Canadian Medical Association Journal.

 

A blood test may hold the key to your longevity.