Doktori që ia kushtoi jetën gjetjes së kurës së kancerit: Dieta që e shnosh atë për 42 ditë

Rudolf Breuss nga Austria ia ka kushtue jetën e tij për me gjetë kurën ma të mirë natyrore, për shnoshjen e kancerit. Ai, në fakt, ka ba nji lang të veçantë që jep rezultate të shkëlqyeme në trajtimin e kancerit.

Rudolf shnoshi ma shumë se 45.000 njerëz, të cilët kanë vuejt nga kanceri dhe smundje të tjera terminale me këtë metodë. Breuss tha se kanceri mundet me mbijetue vetëm me ndihmën e proteinave.

Ai shpiku nji dietë të veçantë, e cila zgjat 42 ditë, dhe rekomandohet vetëm pimja e çajit dhe langut të tij të veçantë perimesh, me panxharin si përbamës të saj kryesor. Gjatë këtyne 42 ditëve qelizat e kancerit vdesin nga uria, ndërsa shneta e përgjithshme përmirësohet. Për me pregaditë këtë lang të veçantë duhen që perimet me qenë organike.

Përbamësit:
Panxhar (55%), karrota (20%), Selino (20%), patate (3%) Rrepa e zezë (2%)

Pregaditja:
Për të përgatitur lëngun vetëm duhet të vëni të gjithë përbërësit në një blender dhe t`i përzieni mirë. Kjo është e vetmja që ju duhet për të filluar trajtimin. Ju nuk duhet të teproni me konsumimin e lëngut, por të pini aq sa trupi ju kërkon. Panxhari është i pasur me antioksidantë, C, B1, B2, vitamina B6, folate dhe minerale-kalium, fosfor, magnez, kalcium, natrium, hekur dhe zink. Panxhari është konsideruar si një nga perimet më të dobishme shëndetësore. Studime të shumta kanë konfirmuar se ai është shumë i dobishëm në trajtimin e leukemisë dhe kancerit. Panxhari mund të përdoret për trajtimin e shumë llojeve të kancerit.

Shperndaje në: