E keni provue dietën me oriz? Qe sa kg humbni për 10 ditë

E ashtuquejtuna “dieta e murgjëve japonezë” asht gjithnji e ma e njohun në botë, e megjithatë bahet fjalë për mënyrën e të ushqyemit, e cila e zgjatë ndjenjën e ngopjes.

Ky regjim i të ushqyemit jep rezultate të shkëlqyeme, kurse praktikimi i tij rekomandohet vetëm nji herë në gjashtë muej!

Oriz, tranguj dhe hudër

Çdo ditë zieni 500 gram oriz. Mbasi të zihet orizi shtoni tranguj te prerë në copë.

Konsumoni këtë ushqim çdo herë kur të ndjeni se jeni të uritun, konsumoni disa herë mbrenda ditës, kurse sekreti asht në atë që duhet ta hani ngadalë dhe çdo “kafshatë” ta përtypni rreth 20 herë.

Shperndaje në: