E rrallë: Në Durrës lind foshnja pa gjuhë!

Nji foshnje ka lindë me gjuhë të pazhvillueme në maternitetin e Durrësit. Ky asht rasti i parë dhe mjekët shprehen se nuk kanë eksperiencën e duhun për me trajtue.

Në nji situatë të tillë, prindët e foshnjës së sapolindun në Durrës kërkojnë ndihmën e ministrisë për me garantue nji jetë normale për të.

Baba i foshnjës, Enkeledi, tha për ABC News se fëmiun e dërgoi në Tiranë, dhe aty mjekët i thanë se jashtë shtetit mundet me pasë shpresa për të.

Shperndaje në: