Grate zbulojne madhesine e duhun te penisit

penis-666334

Kush ma mire se grate e dijne se cila madhesi e penisit asht e duhun dhe sa duhet me qene ai per me mujt me i knaq.

Studimi i fundit qe asht ba ne mesin e grave dhe burrave zbulon se burrat mendojne ndryshe nga grate. Studimi qe ka perfshi me mija gra e burra ne krejt boten, zbulon se penisi ‘ideal’ i mashkujve asht shume ma i madh se penisi ‘ideal’ i femnave.

Grate thone se madhesia ideale e penisit asht 15.8cm (6.2”), ndersa burrat jane te bindun se duhet me qene 16.6cm (6.5”).
Grate thone se mesatarja e madhesise se penisit asht 13.8cm (5.4”), ndersa burrat mendojne se asht 14.1cm (5.6”)

Simbas studimit, del se madhesia mesatare e penisit asht  13.2cm (5.2”).

Shperndaje në: