Kanceri s’asht asnjiherë smundja e parë, para asaj, qe çka ndodh: nji metodë e vjetër qysh me parandalue

Metoda kineze e nxjerrjes së gurëve të tamthit nga fshikëza e tamthit përmes zorrës së trashë asht e popullarizueme në Azi dhe besohet se parandalon zhvillimin e kancerit.

Mjekja kineze, Lai Chiu Nan, rekomandoi nji metodë krejtësisht të natyrshme me i heqë gurët e tamthit nga fshikëza e tamthit, të cilat janë shumë të rrezikshme – përveç shkaktimit të dhimbjes, ato gjithashtu munden me çue në verdhëz dhe madje edhe në kancer.

Nji nga simptomat e gurëve të tamthit në fshikëzën e tamthit asht ndjenja e ngopjes së fortë mbas ngranies. Ju mendoni se nuk mundet me u tretë ushqimi. Nëse gjanat bahen serioze, keni me fillue me ndje dhimbje në mëlçi. Nëse mendoni se keni gurët e tamthit, asht ma mirë të përdorni këtë metodë të lashtë kineze.

Qysh me i nxjerr gurët e tamthit përmes feçeve (receta e plotë):

Për pesë ditët e para, pini katër gota lëng molle çdo ditë ose hani të paktën 4-5 mollë. Lëngu i mollës zbut gurin e tëmthit në fshikzën e tëmthit. Gjatë këtyre 5 ditëve mund të hani normalisht.

Në ditën e gjashtë, mos ha darkë.
Atë ditë rreth orës 18:00, hani një lugë çaji me kripë Epsom (magnez sulfate) me një gotë ujë të ngrohtë.
Në orën 20:00 bëni të njëjtën gjë. Sulfati i magnezit hap kanalet e fshikëzës së tëmthit.
Në orën 22:00 pini 5-6 lugë vaj ulliri ose vaj susami, me sa më shumë lëng limoni të shtrydhur.
Përzieni mirë dhe pijeni. Vaji do të lubrifikojë gurët dhe do të lehtësojë kalimin e tyre.
Të nesërmen në mëngjes do shihni se do dalin gurë të gjelbër nga feçet tuaja.
Shënim: Edhe nëse nuk keni simptoma të gurëve të tëmthit në fshikëz e tëmthit, nuk ka problem ta provoni këtë terapi natyrale pasi pastrimi i fshikëzës së tëmthit nuk mund t’ju dëmtojë.