Këto ushqime janë të duhunat për të diagnostifikuemit me kancer

Kanceri asht nji smundje e tutshme. Pasojat e kancerit kanë prekë jetën e miliona njerëzve. Për ata që janë në rrezik, ose tashma janë diagnostifikue, ka nji ndjenjë pafuqie që i shoqnon tanë kohës.

“Çka muj me ba lidhun me këtë? Qysh muj me mbrojtë veten? ” Përgjigja asht ma e thjeshtë se sa mendoni.

Shkencëtarët e kësaj fushe kanë zbulue shtatë ushqime me aftësi që pengojnë kancere natyralisht. Ato ndërhyjnë me procesin e metastazës, tue bllokue formimin e enëve të reja të gjakut. Shkencëtarët thonë se kjo mundet me parandalue, ngadalësue, ose madje edhe me shnoshë kancerin.

7 ushqimet:
1. Çaj jeshil
2. Kakao
3. Kerri (Curry)
4. Boronicat
5. Shafrani i Indisë
6. Likopene (asht gjetë në domate)
7. Suplemente resveratrol (këto shtesa duhen marrë simbas peshës dhe gjatësisë)

Shperndaje në: