Kisha humbë krejt shpresat, besova se duhesha me jetue me diabet gjatë tanë jetës time. Falë kësaj kure pshtova nga kjo smundje!

Për gati 6 vjet të gjata kam vuejt nga diabeti, kam provue të gjitha llojet e barnave dhe ilaçeve për diabetin dhe kohët e fundit mjeku im më tha se më duhej me injektue insulinën për me normalizue nivelin e sheqerit në gjak.

Për fat të mirë, miqtë e mi më inkurajuen me vizitue nji mjek popullor. Falë kurës që ma rekomandoi, unë tashma jam e lirë nga diabeti.

Gjethet e fikut janë të njoftuna për veçoritë rregulluese të glukozës në gjak dhe janë shumë të vlefshme për organizmin tonë. Fiku përmban nji sasi të naltë të insulinës natyrale, kështu që konsumi i tyne zvogëlon nevojën për me injektue substancën, shkruen shije.al. Ky asht nji ilaç i shkëlqyeshëm natyror për ata që vuejnë nga diabeti.

Qysh me pregaditë recetën:

Vendosni tri gjethe fiku në gjysë litër ujë dhe vloni për 15 minuta. Përdoreni atë si ujë të pijshëm, në nji muej dhe kini me fillue me i pa rezultatet.