Kjo grue s’ka mujt m’u çue prej shtratit për shkak të dhimbjes n’gjuj, derisa filloi të merrte këtë

Ky asht rasti ma i mirë që tregon se mjekësia natyrale ka ofrue rezultate të habitshme. Kjo grue e moshueme që vuente nga dhimbjet e tmerrshme në gjujtë e saj gjeti shërim. Të gjitha recetat që kishte marrë për qindra ilaçe anti-inflamatore për me i trajtue simptomat i siguruen vetëm lehtësim të përkohshëm. Diagnoza ishte tashma e njoftun.

Ajo vuente nga artriti, por vendosi mos me hekë dorë dhe me ba gjithçka që ishte e mundun për me gjetë nji trajtim të përshtatshëm për gjendjen e tmerrshme në të cilën ndodhej.

Ky ilaç natyral kundër artritit jo vetëm që mund t’i eliminonte simptomat e dhimbjes, por edhe ta ndihmonte kundër shkaktarëve të smundjes. Simbas grues, ky ilaç ishte gjithçka që i duhej për me lehtësue dhimbjen e tmerrshme./Shije.al

Lexoni në vazhdim për çka bahet fjalë:

Përbërësit:
-1 patëllxhan të mesëm
-1 litër ujë

Përgatitja:
Lani patëllxhanin, prejeni atë në copa vendoseni në një tigan me ujë që të marrë valë. Lëreni derisa uji i ngrohtë të qetësohet. Ruani rreth 750 ml të këtij lëngu në frigorifer. Pjesën tjetër prej 250 ml të mbetur do ta mbani për përdorim të jashtëm, pasi ta përzieni me 50 ml vaj ulliri. Ruajeni përzierjen në frigorifer.

PËRDORIMI:
Ju duhet ta përdorni këtë ilaç për ta pirë si vijon:
-250 ml në mëngjes në stomak bosh
-250 ml në kohën e drekës
-250 ml në mbrëmje

Për përdorim të jashtëm, ju duhet të aplikoni në zonat problematike gjatë mbrëmjes, para se të shkoni në shtrat. Vetëm fërkojini zonat e prekura dhe vendosni një leckë të pastër mbi to për t’i mbajtur gjatë natës. Pas 20 ditëve të përdorimit të këtij trajtimi do të jeni në gjendje të lëvizni më lehtësisht. Dhimbja dhe inflamacioni do të zhduken plotësisht!