Kjo pije i heq thijat menjiherë!

Kjo pije e mahnitshme, përpos që i heq thijat, gjithashtu e përmirëson pamjen dhe shnosh shumë sëmundje të likurës.

Përbamësit:

Nji kile mjaltë
Karajfil të hudhrave
Katër limonë
200 g vaj farë liri

Përgaditja:

Dy limonëve ia hiqni livoren dhe pastaj të katërtit, bashkë me tre karajfila të hudhrave i përzieni.
Pastaj, e shtoni vajin e farës së lirit dhe mjaltin dhe i përzieni prapë.
Produktin e transferoni në nji gotë të xhamit dhe e mbyllni me kapak.
Mbasi ta keni mbajtë për nji kohë në frigorifer, e konsumoni nji lugë gjelle gjysë ore para çdo shujte, tri herë në ditë.
Rekomandohet me përdorë lugë të drunit.