Kjo recetë çaji ka me ju ndihmue me lanë duhanin mbrenda 48 orëve. Provojeni vetë!

Pjesa ma e madhe e atyne që pijnë duhan duen me lanë atë. Pimja e duhanit në mënyrë të konsiderueshme rrit rrezikun e atakut në zemër, kancerit si dhe shumë probleme të tjera serioze shëndetësore.

Megjithëse mospimja e duhanit asht nji proçes që këkon kohë, egziston nji ilaç natyral që munet m ju ndihmue me heqë qafe në mënyrë efektive. Qe qysh e pregaditni:

Përbamësit:

Disa pika vaj esencial limoni
Disa pika vaj esencial “Eukalipt”
Pak biber të zi

Metoda e pregaditjes:
Në fillim përzieni vajnat, marrun në sasi të barabarta. Në fund i shtoni nji majë lugë kafe me biber. Merrni nji pambuk, kalojeni te masa që pregaditëm dhe vendoseni nën hundë sa herë ndjeni nevojën për cigare. Përdorimi i recetës rregullisht, ka me ju ndihmue me ndalie pimjen e duhanit në vetëm disa ditë. Vazhdoni ta përdorni atë derisa të mos keni ma dëshirë me pi duhan