Kombinimi i mrekullueshëm që lufton smundjet ma vdekjepruese të shekullit 21

Moringa asht nji përbamës që asht vlerësue gjanësisht nga shumë kultura qysh në lashtësi.

Sot, përdorimi i saj asht inkurajue nga organizata të ndryshme humanitare për me luftue keq-ushqyemjen dhe efektet e saj në rajonet e godituna nga varfnia.

Përfitimet shëndetësore të moringës janë të shumta. Ajo trajton çrregullimet e stomakut, alergjitë e stinës dhe edemën. Fuqia antioksiduese e moringës ndihmon në mbrojtjen e mëlçisë, diabetin, mbrojtjen e shëndetit të syve, shëndetin kardiovaskular, shëndetin e kockave, shnoshjen e plagëve. Ka nji ndikim të madh edhe në forcimin e flokëve dhe në likurë.

Ndihmon të luftoni disa smundje të rrezikshme:

1. Trajton artritin

2. Parandalon shfaqjen e kancerit

3. Ul kolesterolin

4. Lehtëson dhimbjen e kresë

5. Trajton problemet me stomakun

7. Mbron mëlçinë

8. Lufton aneminë

Përbamësit:

85 gram xhenxhefil
10 gjethe moringe
1 lugë çaji mjaltë
4 gota ujë

Pregaditja:

Lani xhenxhefilin dhe preni në feta të holla. Zieni në nji enë me ujë për 10 minuta. Largoni nga zjarri dhe shtoni gjethet e moringës. Mbuloni me kapak dhe leni për 10 minuta.
Kulloni përziemjen dhe shtoni edhe mjaltin. Përzini mirë dhe mandej asht gati për m’u pi. Përdoreni në mëngjes dhe në mbramje.

Shperndaje në: