Kur pini ujë me mjaltë, qe çka ndodhë!

Mjalti asht nji ushqim natyral dhe i shëndetshëm, i cili përmban shumë minerale dhe vitamina, aminoacide dhe acide organike.

Ai ka aftësi kuruese për shëndetin, si dhe për forcimin e imunitetit dhe për të qendrue të bukur.

Sot, shumë njerëz në botë konsumojnë çdo mëngjes nji gotë me ujë të përziem me mjaltë.

Në fakt, nëse pini mjaltë n’orare të ndryshme, do të keni favore të ndryshme.

Të gjithë e dimë që uji asht i pazëvendësueshëm për shëndetin.

Trupi ynë përmban rreth 80% ujë!

Uji përgjigjet për të gjitha funksionet e trupit tue transportu elementët ushqyese dhe oksigjenin, e tue ndihmu çdo ditë për tretjen e ushqimit.

Për këtë konsumoni çdo ditë nji gotë me ujë të ngrohtë dhe mjaltë.

Nëse e bëni këtë çdo ditë, atëherë parandaloni disa sëmundje.

Përfitimet nga kombinimi ujë-mjaltë

-Forcon sistemin imunitar

-Pastron helmet nga organizmi

-Pastron lëkurën tuaj

-Ju dobëson

-Përmirëson shëndetin e fytit dhe eviton problemet me ftohjen

-Përmirëson nivelet e sheqerit në gjak

-Parandalon sëmundjet kardiovaskulare.