Ky asht antibiotiku ma i fuqishëm natyror, mundeni me ba vetë!

Mënyra ma e mirë që të mbroheni nga semundjet asht imuniteti i fuqishëm.

Për me pasë imunitet të fuqishëm asht e nevojshme që të ushqeheni shendoshëm, mirëpo mund të përdorni edhe nji struk të vogël. Provojeni këtë pije.

Nji lugë e kësaj pijeje në ditë mjafton që të përmirësojë imunitetin tuej, por jini të kujdesshëm sepse asht goxha djegëse.
Para përdorimit të kësaj pijeje konsultohuni me mjekun.
Përbërësit:

– 700 ml uthull molle
– 1/4 e gotës hudhër të copëtuem imët
– 1/4 e gotës kepës të karamelizueme
– 2 speca të freskët
– 1/4 e gotës xhenxhefil të freskët
– 2 lugë rrepë
– 2 lugë kurkumë

Përgaditja:

Krejt përbamësit, me përjashtim të uthullës, i vendosni në nji enë. I përzieni mirë, masën e hidhni në kavanoz dhe derdhni uthullën.

E perzieni kavanozin në mënyrë që përbamësit të bashkohen. Ta rueni në vend të ftohtë dhe pa lagështi, për 14 ditë.

Mbas dy javëve kullojeni përbamjen, për kullim ma mirë asht të përdorni nji fashë.

Të merrni nji lugë të madhe në ditë.

Shperndaje në: