Ky asht ilaçi ma i efektshëm natyral kundër ranies së flokëve

Për njerëzit që përjetojnë humbje të flokëve, asht çashtje e përditshme përdorimi i produkteve për rritjen ose kujdesin e tyne.

Ju duhni me dijtë se kjo asht nji gjendje që prek milion gra dhe burra në krejt botën.

Zakonisht kjo asht e trashëgueshme ose ka të baj edhe me plakjen.

Për ma tepër, mundet me u shkaktye edhe nga mungesa e hekurit, biotinës, sifilizit, smundjeve të likurës, çrregullimeve, kimioterapive, mosbalancimeve hormonale etj.

Këto janë mjetet natyrore kundër ranies së flokëve dhe humbjen e plotë të tyne:

200 g vaj liri

4 limona

1 kg mjaltë

3 thelbë hudre

Udhëzime:

Së pari, qeroni thelbat e hudrës dhe përzini me limon derisa përziemja të bahet homogjene. Mandej, shtoni vaj liri dhe mjaltë në përziemje dhe e përzini përsëri.

Duhet ta përdorni këtë preparat 30 minuta para ushqimit. Duhet të konsumoni 3 lugë të kësaj përziemje para ushqimit në ditë. Sigurohuni që të përdorni lugë druni.

Shperndaje në: