Ky asht kombinimi i mrekullueshëm. 1000 herë ma i fuqishëm se kimioterapia

Limonat janë padyshim ndër frutat ma të shnetshëm në botë. Përmbajnë shumë vlera ushqyese që forcojnë sistemin imunitar, zvogëlojnë stresin, rregullojnë funksionimin e sistemit kardiovaskular, trajtojnë infeksionet dhe shkatërrojnë parazitët.

Simbas nji studimi të fundit, ata kanë gjithashtu komponentë që shkatërrojnë deri në 12 lloje të qelizave kancerogjene, shkruen Shije.

Limon dhe sodë bukë, nji kombinim i mrekullueshëm

Shumë ekspertë thojnë se limoni asht 1000 herë ma i fuqishëm se kimioterapia dhe rrezatimi. Efektet e tij dyfishohen kur ai kombinohet edhe me sodë buke. Ky kombinim mundet me i rregullue nivelet e pH dhe me ba trupin më alkalin, gja që parandalon përhapjen e kancerit. Kanceri asht nji smundje që lulëzon në nji mjedis acid, kështu që ndryshimi i pH të trupit ndihmon në trajtimin e smundjes.

Për me kthye trupin tuej në gjendje alkaline, ka me ju dashteme hanger nji dietë të shnetshme të pasun me fruta dhe perime dhe të pini shumë ujë çdo ditë. Mundohuni me reduktuei stresin si dhe me ndejt të relaksuem për me parandalue zhvillimin e kancerit në trupin tuej. Nëse dyshoni se mundeni me qenë tue vuejt nga kanceri, përziemja e maposhtme ka me alkalizue shpejt trupin tuej dhe ka me parandalue përhapjen e qelizave anormale.

Përbamësit:
1 limon (lëngu)
240 ml ujë
1 lugë çaji sodë buke

Udhëzime:
Qitni të gjithë përbamësit në nji gotë dhe përziejini mirë. Përdoreni këtë recetë 3 herë në ditë.