Ky vaj vret 93% të kancerit të zorrës së trashë në veç 2 ditë!

Vaji i kokosit ka qenë i njoftun për nji kohë shumë të gjatë si nji kurë natyrore dhe nji alternativë efektive ndaj trajtimeve farmaceutike dhe ilaçeve.

Megjithatë, studimi i ri ka tregue se vaji i kokosit asht nji alternativë e mundshme për trajtimin e kancerit tipik të zorrës së trashë, shkruen “Hearty Soul”.

Simbas nji studimi të kryem nga Universiteti Adelaide i Australisë, studiuesit gjetën se acidi lurik, nji yndyrë e ngopun që asht nji nga përbamësit kryesorë të vajit të kokosit, ishte në gjendje me i shkatërrue 93% të qelizave të kancerit të zorrës së trashë që ishte testue në ma shumë se 48 orë. Kjo e ban vajin e kokosit nji trajtim premtues alternativ të kancerit të zorrës së trashë.

Vaji i kokosit asht konstatue gjithashtu që ka përfitime që tejkalojnë vetitë e tij si vrasës i kancerit, siç kanë tregue studime të shumta klinike të kryeme nga Shoqata Amerikane e të ushqyemit.

Shperndaje në: