Langu që pastron mushknitë tueja nga nikotina e 10 vjetëve

Nëse doni me pasë mushkni të pastra, nuk asht e mjaftueshme vetëm me ndalë pimjen e duhanit.

Na gjithashtu ju sugjerojmë me i marrë disa mjekime të natyrshme që janë veçanërisht të mira për mushknitë tueja, por ato gjithashtu munden me përmirësue shneten tuej të përgjithshme.

Ma poshtë, po ju paraqesim disa nga këto!

Qe dy recetat nga shije.al:

Receta 1

Përbërësit:

1 portokall(lëngu)

1 lugë krem tatari (pluhur)

Përgatitja:

Përzieni të dy përbërësit dhe pijeni çdo ditë për një javë me stomak bosh.

Kremi i tartarit përbëhet nga acidi tartarik. Kjo ndodhet në lëkurën e rrushit dhe shkencëtarët e kombinojnë atë me hidroksid kaliumi për nxjerrjen e produktit. Gjithashtu përdoret në prodhimin e verës. Ajo gjithashtu mund të gjendet në dyqanet e ëmbëlsirave, sepse kuzhinierët e përdorin atë për të përgatitur ëmbëlsira të ndryshme.

Receta 2

Përbërësit:

Përsëriteni procesin për 3 javë të tjera.

Para mëngjesit: Merrni lëngun e dy limonave dhe përzieini me një gotë ujë. Kjo do t’ju ndihmojë të tretet ushqimi alkalizing, dhe është shumë efektiv sepse rigjeneron mushkëritë.

Rreth 11:00: Pini një gotë me lëng karrote të shtrydhur.

Pas drekës: Përgatitni një pije me spinaq, majdanoz, karotë dhe selino. Është një pije e pasur me kalium që është e dobishme sepse vepron si tonik i pastrimit.

Pasdite: Shtrydhni 2 grejpfruit dhe pini lëngun. Nëse aroma është shumë e fortë, ju mund të përzieni atë me një gotë ujë mineral. Ideja është që të detoksifikohen mushkëritë dhe organizmi. Mos e ëmbëlsoni! Ju duhet ta pini atë pa sheqer.

Para gjumit: Pini një gotë me lëng boronice. Boronicat janë ideale për të luftuar bakteret që mund të ekzistojnë në mushkëri dhe ato gjithashtu veprojnë si antioksidantë.

Shperndaje në: