Me injekcion kunder kilogrameve!

gherlin

Injekcioni si metode e re e luftimit te mbipeshes po jep rezultate.
Injektimi i gjilponave mikroskopike ne lukth minimizon urine dhe inicon humbjen e peshes, thone ekspertat, raporton Daily Mail.

Ky intervenim, i quejtun embolia arteriale bariatrike, asht kriju nga ekipi i shkencetareve te Universitetit Johns Hopkins.

Gjilponat ndihmojne me u ule niveli i hormonit ghrelin – njani prej hormonave qe e kontrollojne urine ne lukth.

Nji trajtim klinik i kesaj metodfe asht vertetu i sigurt dhe efektiv.

Dr Clifford Weiss, drejtori i radiologjise ne Johns Hopkins, thote se kjo metode i shtohet menyrave tjera per me luftue obesitetin qe asht ba nji smundje dominuese ne SHBA.

Gjashte femna dhe nji mashkull, mes moshes 31 dhe 59 vjeçare, ju kane nenshtrue trajtimit me kete metode dhe asht tregu e suksesshme.