Me këtë frut, mundeni me parandalue kancerin dhe me mbrojtë shnetën e likurës

Për shkak të përfitimeve shëndetësore janë shumë të konkurueshme me frutat e tjera. E kemi fjalën për pjeshkat. Ky frut përmban shumë vitamina.

-Ato kanë vitaminë A dhe beta-carotene, që ndihmon në përmirësimin e shikimit.
– Vitamina C, asht nji antioksidant gjanësisht i njoftun që mundet me ndihmue sistemin tuej imunitar me u ba shumë ma i fortë.
-Ato kanë gjithashtu vitamina E dhe K, nji antioksidant dhe nji ndihmës i qarkullimit të gjakut.
-Ato kanë fibra. Fibra asht shumë e randësishme për proceset e hollimit. Fibra asht thelbësore për trupin në mënyrë që të mundet me u tretë lehtësisht ushqimi. Fibra asht gjithashtu e dobishme në eliminimin e ajtjes dhe promovon shneten e mirë të zorrës së trashë.

Pjeshkat kanë kalcium

Kalciumi asht nji mineral thelbësor në reduktimin e smundjeve që lidhen me veshkat. Ky frut përmban antioksidantë, sidomos vitaminën C, e cila asht ma e lehtë me i luftue rrudhat dhe përmirëson strukturën e likurës.

Kanceri asht nji smundje e tmerrshme që mundet me na na prekë krejtëve.

Për fat të mirë, me ushqime të pasuna me antioksidantë, si ky frut, lufta kundër kancerit bahet pak ma e lehtë.

Vitamina C, mbi të gjitha, mundet me ndihmue në luftimin e radikaleve të lira që janë të njoftuna për shkaktimin e kancerit./Shije.al

Shperndaje në: