Me këto 2 pije mundeni me largue thartinën në lukth

lukthi

Thartina në lukth asht nji fenomen i perbashkët për shumë njerëz.

Kjo thartinë krijon momente të pakandshme sidomos për personat që e kanë zakon të konsumojnë ushqim para se të flenë.

Shkenca e mjekësisë ka zbulu shumë medikamente të cilat e trajtojnë këtë sëmundje, mirëpo si çdo medikament tjetër edhe këto përmbajnë shumë efekte anësore.

Me qëllim që largimi i thartësinës në lukth të bahet në mënyrë natyrale, na po ju prezentojmë dy pije që në mënyrë të efektshme dhe natyrale e eleminojnë thartësinën nga lukthi.

Pija me brozilok

Zieni 3-5 fleta borzilok në nji filxhan uji dhe pini. Ky langë asht ma i efektshëm nëse pihet në momentin kur keni atak nga thartësina në lukth.

Pija me kanellë

Vendosni në temperaturë nji filxhan ujë me nji lugë çaji kanellë.

Lëreni të vlojë për 5 minuta dhe pastaj lëreni të ftohet.

Pijeni 3 herë në ditë.