Miksoni këto 2 përbamës që i keni në kuzhinë dhe nuk keni m’u prekë nga ataku dhe smundjet e zemrës!

Janë 2 përbamës që nuk mungojnë në kuzhinën e asnjanit prej nesh.

Përveç shijes së veçantë që i japin ushqimit, ato kanë edhe nji numër të madh vlerash shëndetësore, veçanërisht kur kombinohen së bashku. Miksimi i limonit me hudrat, ka me ju ndihmue që të mos vueni ma nga bllokimet në zemër.

Zakonisht njerëzit i përdorin këto dy ingredientë në gatimet e tyne, por ato kanë shumë ma shumë vlera sesa aq. Limoni dhe hudra ndihmojnë në rregullimin e nivelit të kolesterolit në gjak dhe shmangin ndonji atak të mundshëm.

Kjo recetë asht shumë e thjeshtë për m’u pregaditë dhe nuk ka asnji efekt anësor.

Çka ju duhet:
6 limonë;
30 thelpi hudre;
Njo gotë e madhe me ujë;

Si ta pregaditni:
Fillimisht, ju duhet me i qerue limonët dhe t’i preni. Mandej edhe hudrat. Hidhini në nji blender së bashku me ujin. Mandej vendosni përziemjen në nji enë dhe leni me zie për 5 minuta. Hiqeni dhe leni në frigorifer. Këshillohet që të konsumoni 50 ml të kësaj përziemje për 3 javë radhazi. Nëse doni që ta rifilloni sërish, bani së paku nji javë pushim.