Mjeku italian ka tronditë botën. Kanceri asht nji infeksion këpurdhor që shnoshet me sodë buke

Dr. Tulio Simonchini ka trondite botën e mjekësisë me deklaratën e tij mbi kancerin. Simbas tij, kanceri nuk asht gja tjetër veçse nji infeksion këpurdhor që mundet me u eleminue me sodë buke. Dr Simonchini e përdori këtë metodë për me i shnoshe mija pacientë që vuenin nga lloje të ndryshme të kancerit dhe pretendon se asht 100% efektive.

Terapia nuk asht aspak e damshme dhe nuk keni asgja për me hume. Realiteti i dhimbshëm i shumë rasteve të kancerit asht diqysh i lidhun me dështimet e onkologjisë. “Na duhet të provojmë se onkologjia moderne nuk asht në gjendje t’i përgjigjet të gjitha pyetjeve që pacientët me kancer kanë. Asht angazhimi ynë moral dhe etik për me gjetë shnoshjen e vërtetë për smundjet ma të vështira dhe ma vdekjeprumëse të kohës sonë “, tha Dr. Simonchini.

Kanceri asht nji këpurdhë!
“Rreth nji shekull ma parë, egzistonte nji teori e madhe që kanceri shkaktohet nga gjenet funksionale, që don me thanë se smundja asht mbrenda qelizave. Megjithatë, simbas mendimit tim, kanceri asht nji infeksion këpurdhor dhe nji fenomen i veçantë qelizor “, shtoi Dr. Simonchini, i cili ka dërgue sinjale tronditëse në botën mjekësore me pretendimin e tij.
Në botën e bimëve, kanceri asht shkaktue nga infeksionet këpurdhore dhe e njajta gja ndodh edhe te njerëzit. Çdo lloj kanceri shkaktohet nga këpurdha Candida, e cila asht konfirmue nga disa studime. Me kalimin e kohës, indet tona dobësohen, lodhen dhe fillojnë prodhimin e qelizave të paidentifikueme. Simbas Dr. Simonchini, kanceri asht nji “ulçerë” ku qelizat e deformueme grumbullohen dhe formojnë koloni.

Soda e bukës
Medikamentet e zakonshme antifungale janë joefektive kundër kancerit mbasi ato vetëm sulmojnë sipërfaqen e qelizave. Infeksioni kryesor asht ma i fuqishëm se sa nji bakter i vetëm, prandaj infeksionet e këpurdhave zgjasin aq gjatë.
“Unë kam identifikue gjanat që munden me i sulmue këto koloni të këpurdhave që shkaktojnë kancerin. Bahet fjalë për sodën e bukës dhe nji tinkturë jodi,” thotë Dr. Simonchini.

Per ma shume lexoni rrefimin e tij:

Trajtimi
“Unë kam përdorur trajtimin për pacientët e mi për më shumë se 20 vjet. Shumë nga këta pacientë janë shëruar krejtësisht nga sëmundja, madje edhe kur mjekët nuk u kanë dhënë atyre asnjë shans. Mënyra më e mirë për të eliminuar një tumor është që ai të bie në kontakt me sodën e bukës,” – tha Dr. Tulio. Sipas tij, tumoret e organeve të brendshme duhet të trajtohen me sodë buke duke e aplikuar atë drejtpërdrejt në arterie dhe është gjithashtu e rëndësishme për të trajtuar çdo lloj kanceri me dozën e duhur.
Ai rekomandon përdorimin e sodës pa alumin për trajtimin e kancerit. Ajo mund të gjendet pothuajse të gjitha dyqanet dhe farmacitë.

Si funksionon terapia
Soda e bukës rrit alkalinet e gjakut në mënyrë të konsiderueshme duke shkatërruat infeksionin kërpudhor. Kjo e shpërbën shpejt tumorin dhe e lë atë pa mbrojtje. Për kancerin e stomakut dhe atë të zorrës së trashëju duhet të përdorni 1 lugë çaji sodë buke në një gotë me ujë çdo mëngjes dhe mbrëmje për 1 muaj rresht.
Në shumicën e rasteve, kjo është koha e mjaftueshme për të eliminuar kancerin. Terapia duhet të zgjasë 3-4 javë dhe asnjë ditë më shumë.

Infeksionet vaginale vaginale janë bërë goxha të zakonshme në ditët e sotme dhe sipas Dr Simonchini, ata janë fajtori kryesor për kancerin e qafës së mitrës dhe tumoret vaginale. Për të trajtuar këto probleme, ju duhet të lani vaginën tuaj me një përzierje prej 2 litra ujë me 2 lugë gjelle sodë buke. Kjo do të mposhtë kërpudhat që po shkaktojnë kancerit si dhe do të pengojë rikthimin e tyre./Shije.al