OBSH jep lajm te mire rreth virusit Zika

Organizata Botnore e Shëndetësisë (OBSH) ka konfirmue sot se asht zvogëlue numrin i të prekunve me virusin Zika në Brazil.

“Epidemia e Zika’s asht padyshim në ranie në Brazil”, ka konfirmue sot zyrtari i OBSH’s.

“Përveç Brazil, epidemia ka tendencë me pase ranie edhe në Kolumbi dhe në vend Zelenoostrvskoj në Afrikë”, tha Mari Kienle, ndihmës drejtor i OBSH’s në nji konferencë shtypi në Paris, të organizueme në temën e virusit Zika.

Kienle, nuk ka dashte me zbulue se sa asht numri aktual i infektuem me virusin Zika.

Shperndaje në: