Përziemja që pastron mëlçinë dhe ju ban të dukeni të ri sa dyfishi i moshës tuej

Kjo asht nji nga ato receta që mjekët nuk kanë qejf me na e tregue, mbasi asht e provueme shkencërisht që ka aftësi me ju ba të dukeni të ri sa dyfishi i moshës tuej dhe njikohësisht ndihmon shumë shneten e mëlçisë.

Përbamësit:

Nji kastravec;
2 limona;
disa gjethe majdanoz;
200 ml ujë;

Pregaditja:

Hidhini të gjithë përbamësit në nji blinder dhe leni derisa të formohet nji përziemje homogjene. Këshillohet që ta përdorni njiherë në dy ditë për nji muej rresht. Mundeni me përsëritë trajtimin mbas 2 javësh pushim.

Shperndaje në: